Obróbka skrawaniem tworzyw sztucznych

Różnorodna oferta naszej firmy obejmuje zarówno produkcje jak i regenerację części tworzyw sztucznych. Zawansowane technologie wylewania, wtryskiwania, czy wytłaczania to tylko jeden z atutów naszej firmy. Ważnym współczynnikiem bardzo dobrej jakości naszych produktów jest także szeroko rozumiana obróbka skrawaniem tworzyw sztucznych.  Za tym pojęciem skrywa się zarówno usługa frezowania cnc jak i konwencjonalna, toczenie, szlifowanie, rowkowanie itp.

 

Usługa obróbki skrawaniem w Expro:

  • Frezowanie tworzyw sztucznych realizujemy na frezarkach cnc jak i konwencjonalnych . Nasz park maszynowy składa się wyłącznie z nowoczesnych frezarek, które obsługuje wysoko wykwalikowany personel.
  • Toczenieto rodzaj obróbki mechanicznej stosowany najczęściej do obrabiania powierzchni w postaci brył obrotowych. Ta metoda obróbki skrawaniem tworzyw, polega na oddzielaniu nożem tokarskim warstwy materiału z przedmiotu, w celu uzyskania pożądanego kształtu i wymiarów. Posiadamy zarówno  tokarkach konwencjonalne jak i CNC.
  • Szlifowanie to usługa obróbki skrawaniem polegająca na wykończeniu powierzchni za pomocą narzędzi ściernych, w wyniku czego uzyskuje się duże dokładności wymiarowe i kształtowe oraz małą chropowatość.
  • Rowkowanie równoległe i spiralne to jedna z metod obróbki skrawaniem tworzyw sztucznych. Polega na nacinaniu poliuretanu w dowolnej geometrii na tokarkach CNC i konwencjonalnych. Jesteśmy w stanie produkować i obrabiać wyroby, nadając im wymagany kształt i jakość powierzchni, niezależnie od twardości.