Formowanie wtryskowe silikonu i gumy

Wtryskiwanie gumy i silikonu.

Jest to proces polegający na wytwarzaniu elementów gumowych i silikonowych specjalną metodą. Proces ten polega na tym, że forma wykonana ze stali włożona jest do prasy oraz zostaje zintegrowana z systemem wtryskowym maszyny.

W kolejnym etapie powstaje formowanie wtryskowe. Prasa pod dużym ciśnieniem wywiera nacisk na złożone razem elementy formy, utrzymując je w tej samej pozycji. W tym samym czasie za pomocą tłoka podawana jest guma bądź silikon do formy.

Podgrzana i wciąż plastyczna mieszanka podawana jest do gniazda formy dzięki odpowiedniej dyszy.

W miarę upływu czasu wciąż jeszcze ciepła guma bądź silikon powoli zaczyna się utwardzać i oddzielać się od gniazda formy. Ostatnim etapem procesu wtryskiwania gumy bądź silikonu jest otwarcie się prasy i uwolnienie świeżo uformowanego detalu.

Nasza bogata oferta pozwoli nam sprostać Państwa oczekiwaniom. Tworzywa sztuczne wtryskiwane w naszej firmie charakteryzują się starannością wykonania i wytrzymałością.  Wysokiej jakości elementy gumowe i silikonowe wtryskiwane na naszych nowoczesnych prasach powstają z mieszanek pochodzących wyłącznie od renomowanych producentów z UE.

Zapraszamy Państwa do współpracy.