Guma

Guma jest to elastomer zbudowany z alifatycznych łańcuchów polimerowych. Większość gum pozyskiwane jest z kauczuku w procesie wulkanizacji. Wytrzymałość na rozciąganie dla gumy to od 2,5 do 50 MPa, gęstość waha się w granicach od 0,9 do 2,03 g/cm3. Guma dzięki swym właściwościom takim jak duża elastyczność, wytrzymałość mechaniczna, mała rozpuszczalność, jest jednym z najważniejszych materiałów stosowanych w przemyśle lotniczym, samochodowym, maszynowym i chemicznym itd. Ponadto w związku z tym że zwykle guma jest pozyskiwana z kauczuku naturalnego jest obojętna dla organizmu człowieka.

Wyroby metalowe są wulkanizowane gumą w celu ochrony ich przed korozją oraz jako ochrona przed nadmiernym wycieraniem. Z gumy tworzone są elastyczne elementy współpracujące ze sobą np. w sprzęgle.

Do najczęściej spotykanych części z tworzyw sztuczny z zastosowaniem gumy, należą: tuleje, wałki, koła, rolki, zgarniaki, podkłady itp.

Z uwagi na duże zapotrzebowanie rynku na elementy gumowe, Expro posiada bogatą ofertę. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.